HOME | AKTUALITY | MOTOKROS | SUPERKROS | MOTOSKIJORING | ČTYŘKOLKY/SIDE | SUPERMOTO | JEZDCI

  MČR MOTOSKIJORING


Sosnová (zrušeno)  Kontakt

Petr Kačer

Smetanova 181

534 01 Holice

tel.: 603 165 149


e-mail:
kacer.petr@tiscali.cz


WWW:
www.sweb.cz/cesky.motokros  Inzerce

       Reklamní partneři

Motoskijoring > MČR 2006 > Pěčín (sobota)
Konečné pořadí:
1.    ŠROLER Patrik - ŠROLER Miroslav
2.    SKALKA Roman - BŘÍZA Tomáš
3.    ROUŠAVÝ Michal - ČÍŽEK Petr
4.    MAREK Vítězslav - NAJMAN Jan
5.    SVATOŠ Bohuslav - BEČIČKA Jiří
6.    ŠVORC Josef - DRAŠNAR Josef
7.    SLÁDEK Josef - MEIER Jaromír
8.    ŠPAČEK Zdeněk - ŠPAČEK Jan
9.    MENCÁK Jiří - VAŇOUS Bohuslav
10.   HOCK Marcel - KAVKA Jiří
11.   MÍL Radovan - NAVRÁTIL Jakub
12.   MOHAUPT Lukáš - BARTOŠ Michal
13.   MŇUK Josef - LANGER Filip
14.   ROUS Oldřich - FAJT Jan
15.   SLÁDEK Josef st. - ROHÁČEK Vladimír
16.   ZÁŘECKÝ Jan - MORÁVEK Ivan
17.   JERIE Martin - HORÁČEK Jan
18.   FRONĚK Jan - LEDECKÝ Janek
19.   JURSA Vlastimil - MARTÍNEK Milan
20
17
15
13
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
0
0
0


3. závod MČR - Pěčín 21. 01. 2006


Po týdenní pauze pokračoval seriál MČR v motoskijöringu 3. závodem v Pěčíně. Na trati, která se tak osvědčila v loňském roce, startovalo celkem 26 dvojic. Z předních jezdců chyběli pouze Zdeněk Kostelecký a Petr Kalášek, který je zraněn. Hlavními organizátory sobotního pěčínského závodu byli členové Auto Klubu Ústí nad Orlicí, kterým pomáhali členové místního SDB v Pěčíně. I když při závodě vydatně sněžilo, závody na výborně připravené trati měly velmi dobrou úroveň.

Při kvalifikačníc jízdách se jednotliví soupeři rozjížděli do náročných semifinálových jízd. Už v první z nich dokázali bratři Šrolerové, že jsou ve velmi dobré formě a myslí to se svoji obhajobou mistrovského titulu vážně. Vyhráli jízdu před Svatošem s Bečičkou, Markem s Najmanem a Roušavým s Čížkem.Ve 2. semifinále dokazoval Roman Skalka, že se mu letos vrací forma z minulých let, kdy patřil k absolutní špičce motoskijöringu. S lyžařem Břízou vyhrál bez problémů před Švorcem s Drašnarem, otcem a synem Špačkovými a Mencákem s Vaňousem. O tom, jak je důležitý pro motoskijöring kvalitní lyžař, se přesvědčil Pavel Kunc. Jeho dlouholetý a osvědčený lyžař Josef Komůrka odjel služebně do ciziny a Pavel se premiérově představil s Petrem Dismanem. V semifinále dojeli až na 9. pozici a museli tak do finále B, do kterého nakonec nenastoupili.

V B-finále v boji o 2 postupová místa do A-finále vedli několik úvodních kol Míl s Navrátilem. Pak se přes ně dostali Sládek s Meierem, kteří byli pronásledováni Hockem s Kavkou. A i když se Hock s Kavkou snažili, pořadí na prvních 2 postupových místech se už nezměnilo.

Po startu nejlepších 10 dvojic se na první 2 kola dostali do čela Šrolerové těsně následováni Skalkou s Břízou a Markem s Najmanem. V Pěčíně vynikající Skalka s Břízou se potom dostali do čela a dlouho se zdálo, že si své vedoucí postavení udrží až do cíle a Roman Skalka tak získá své 6. motoskijöringové vítězství.Ale 2 kola před cílem Šroleři zaútočili, dostali se do čela a finálový závod vyhráli. Výborně jeli i Roušavý s Čížkem. Drželi se suverénně na 3. pozici a v závěru závodu útočili i na Skalku. Ale i tak měli ze zeleného věnce za 3. místo velikou radost, protože to bylo jejich první vystoupení na stupně vítězů v jejich krátké motoskijöringové kariéře. Do finále se také poprvé dostali otec a syn Špačkové. Dojeli na 8. místě a získali tak spolu první mistrovské body. Až za nimi byli Mencák s Vaňousem, kteří byli před pěčínským závodem celkově na 2. pozici MČR.

Na čele mistrovství si tak upevnili vedoucí postavení bratři Šrolerové s 57 body. Na 2. pozici se vyhoupli Skalka s Břízou se 40 body a 3. pozici si udrželi Marek s Najmanem (39 bodů).

Josef Vašíček


zpět